RSS
people

Błędne Skały

Błędne Skały są labiryntem skalnym utworzonym z bloków skalnych. Jest to ciekawy i malowniczy labirynt w Sudetach w Górach Stołowych. Labirynt położony jest w Narodowym Parku Gór Stołowych w okolicach Kudowy-Zdrój a Karłowa. W okolicy labiryntu skalnego znajduje się mała wioska Bukowina Kłodzka, którą warto odwiedzić w wolnym czasie. Wokół firm skalnych takich jak skalne maczugi, grzyby, czy słupy przebiega kilkusetmetrowa trasa turystyczna, którą podążają turyści wybierający się na wędrówki po Górach Stołowych.

Obszar ochrony Błędne Skały ma 22 hektary, swoim zasięgiem obejmuje on formy skalne od 6 do 11 metrów. Wietrzenie piaskowca spowodowało, że formy skalne w Górach sowich są takie wysokie i ogromne.

Na platformie Skalne Czasze znajduje się punkt widokowy, jest to miejsce skąd można podziwiać całą okolicę Gór Stołowych wraz z okolicznymi miejscowościami.

Do Błędnych Skał prowadzi szlak czerwony z Karłowa i szlak zielony z Kudowy-Zdroju. Innymi ciekawymi trasami do Labiryntu skalnego są:

  • Szlak czerwony prowadzący z Kudowy przez miejscowość Jakubowice
  • Szlak z samego Karłowa, którym przejście trwa ponad godzinę,
  • Szlak z Kudowy Zdroju, w okolicę gdzie zobaczyć można, Pstrążnę, Kaplicę Czaszek, Skansen
  • Szlak zielony wiedzie z Pasterki na trasie zobaczyć można Pasterską Górę, Skalną Bramę i Ostrą Górę.